Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Ponowne wyróżnienie w rankingu Perspektyw
Dołącz do Nas
Nasze liceum to przede wszystkim uczniowie
Nastrój się do nauki
Podręczniki 2021/2022

Paweł Packi rozpoczął pracę w I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Wieluniu dnia 1 września 1989 roku. Był doskonałym nauczycielem, sumiennym, obiektywnym i skutecznym. Od początku kariery zawodowej 11 Jego uczniów zdobyło tytuły laureatów i finalistów olimpiady geograficznej.

Każdego roku przygotowywał naszych uczniów do Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Młodzieży Szkolnej. Aż 29 razy gościł ze swoimi finalistami na zamku  w Golubiu-Dobrzyniu.  Spośród 11 laureatów czworo zdobyło 1. miejsce. Jako opiekun Szkolnego Koła Turystyczno-Krajoznawczego organizował konkursy o Wieluniu, o regionie łódzkim i o Polsce. Ostatnio również Jego uczniowie reprezentowali Szkołę w XI Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym Geo-Planeta.

Paweł Packi był człowiekiem niezwykle wrażliwym na piękno naszego kraju, na język ojczysty, cenił dyskurs i językową zwadę. Zdobył tytuł Nauczyciela Kraju Ojczystego. Był inicjatorem i organizatorem szkolnych turniejów debat oksfordzkich. I tu Jego uczniowie odnosili sukcesy. Nasze drużyny wzięły udział w Mistrzostwach Polski Debat Oksfordzkich organizowanych przez Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz w rozgrywkach o Puchar Prezesa IPN ( IV miejsce w Polsce w 2016 i III miejsce w woj. łódzkim w latach 2017 i 2018). Od siedmiu lat Paweł współorganizował szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

Paweł Packi był członkiem Komitetu Okręgowego Olimpiady Wiedzy o Turystyce w Łodzi. Od czasu wprowadzenia „nowej matury”, czyli od 2005 roku,  jako egzaminator pracował w OKE w Łodzi. Był prezesem Oddziału Jurajskiego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Wieluniu i organizatorem wielu różnorodnych wycieczek dla młodzieży i dorosłych. Będziemy zawsze pamiętać o Jego krajoznawczych eskapadach  i naukowych wyprawach.  Poza pracą zawodową w Liceum działał  społecznie na rzecz środowiska lokalnego. Był członkiem Towarzystwa Przyjaciół Wielunia, członkiem Zarządu i współzałożycielem Towarzystwa Polsko-Chorwackiego „Jadransko-Wieluń”, prowadził cotygodniowe audycje muzyczne w Radiu Ziemi Wieluńskiej. Działał również  w Lidze Ochrony Przyrody i Polskim Towarzystwie Geograficznym.

Paweł Packi pozostanie na zawsze w naszych sercach i w naszej pamięci.

pawel 1 20200914 1328019418

 baner dla bartka zmudzinskiego srebrna tarcza 2017pnwm2baner bezpieczne wakacje  uwagalogo kulisynexera