Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Ponowne wyróżnienie w rankingu Perspektyw
Dołącz do Nas
Nasze liceum to przede wszystkim uczniowie
Nastrój się do nauki
Podręczniki 2019/2020

Na zamku Anny Wazówny w Golubiu-Dobrzyniu zakończył się finał 44 OgólnopolskiegoKonkursu Krasomówczego Młodzieży Szkolnej. Województwo łódzkie (po zwycięstwie we wcześniejszych eliminacjach) reprezentowały m.in. 3 uczennice naszej szkoły, jak zwykle pod kierunkiem nauczyciela geografii Pawła Packiego.

Jury konkursowe najwyżej z nich oceniło Dżesikę Betkę, przyznając jej tytuł wicemistrzyni mowy polskiej; laureatką IV nagrody została Alexsandra Jackson-Cole, zaś Joanna Bogus po pechowym losowaniu uplasowała nieznacznie za grupą 5 laureatów. Uczennice na golubskim zamku zaprezentowały 2 przygotowane wcześniej teksty o tematyce krajoznawczej (jeden 10-minutowy, a drugi 15-minutowy) oraz w ścisłym finale 3-minutową improwizację na wylosowany temat (bez przygotowania). Oprócz właściwego doboru tematyki przemówień i limitu czasu, jurorzy oceniali m.in.: poprawność językową, dykcję, konstrukcję wypowiedzi,płynność i poprawność wyrażania się, a także sugestywność i kontakt ze słuchaczami.
Brawo dziewczyny!!!

konkurs krasomowczy 2 20191125 1031200630

 Galeria

  srebrna2017pnwm2  uwaga  logo kulisynexera