Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Ponowne wyróżnienie w rankingu Perspektyw
Dołącz do Nas
Nasze liceum to przede wszystkim uczniowie
Nastrój się do nauki
Podręczniki 2020/2021

Polish Your English!
W dniu 31.05.2019 r. odbył się Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów, organizowany przez naszą szkołę. Była to I Edycja Polish Your English. Koordynatorem była Mariola Jureńczyk. Na konkurs przybyło 25 uczestników z ośmiu różnych szkół powiatu wieluńskiego (uczniowie 6,7,8 klasy szkół podstawowych i po raz ostatni 3 klasy gimnazjum).


Konkurs przebiegał sprawnie i w przyjaznej atmosferze. O 8.30 odbyła się zbiórka w auli.
O 8.45 uczestnicy zaczęli pisać test gramatyczno-leksykalno-kulturowy w świetlicy, przewidziany na 60 pkt. Test trwał 50 min i nadzorowała go Mariola Jureńczyk. Po teście Anna Gorzkowska-Owczarek oprowadziła uczniów po naszej szkole, pokazała im izbę pamięci, a nauczyciele w tym czasie sprawdzali testy. Następnie Mariola Jureńczyk i Mark Weaver wysłuchali 4-minutowych prezentacji przygotowanych w dowolnej formie – były wśród nich prezentacje multimedialne i recytacje. Należy zaznaczyć, że wszystkie prace były utrzymane na bardzo wysokim poziomie. Na koniec jury ustaliło werdykt, na który składały się  punkty z testów i prezentacji.
Organizatorzy postanowili nagrodzić 3 laureatów:
1.    Jerzy Dudek – III klasa gimnazjum Szkoły Podstawowej nr 2 im Henryka Sienkiewicza
2.    Damian Sazon - III klasa Gimnazjum Szkoły Podstawowej nr 2 im Henryka Sienkiewicza
3.    Martyna Zarzycka – VIII klasa Szkoły Podstawowej nr 4 im Królowej Jadwigi
Jury postanowiło również nagrodzić wyróżnieniem Patryka Bąka z klasy VI z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kraszkowicach za najlepszą prezentację.

Na koniec pani Wicedyrektor Elżbieta Wieloch-Kostrzewa wręczyła nagrody ufundowane przez szkołę i wydawnictwa anglojęzyczne. Każdy uczestnik otrzymał też dyplom i kubeczek z logo naszego liceum. Bardzo cieszy nas fakt, że wielu uczniów z zainteresowaniem rozważa naukę w naszej szkole w przyszłości.

Galeria

  srebrna2017pnwm2  uwaga  logo kulisynexera